Forsiden - Tariffer - Tidligere tariffer -

23. mai:

STREIK AVVERGET I STATEN

Etter å ha meklet over 21 timer på overtid, aksepterte YS Stat 23. mai Riksmeklingsmannens forslag. Alle får et generelt tillegg på minimum 16.000. Den økonomiske totalrammen for årets oppgjør er på 6,2 prosent inkludert resirkulerte midler. Satser og innslagspunkt for utbetaling av overtidstillegg er dessuten hevet.

Generelt tillegg (A-tabellen)
Resultatet innebærer at alle i lønnstrinn mellom 1 og 45 får et generelt tillegg på kroner 16.000, med virkning fra 1. mai 2008.
Fra lønnstrinn 46 til 80 er det generelle tillegget på 4,65 prosent.
Lønnstrinn 81-92 får et generelt tillegg på kr. 32.000.

Sentrale justeringsforhandlinger

I tillegg er det avsatt 1,0 prosent til et sentralt justeringsoppgjør pr. 1. juli 2008. Her er det lagt føringer i forhold til likelønn.
Alle lønnsspenn heves dessuten med 2 lønnstrinn i bunnen og 2 lønnstrinn på topp, med virkning fra 1. mai 2008.

Lokale forhandlinger

Det avsettes videre 1,3 prosent til lokale lønnsforhandlinger pr. 1. august 2008. Det er her lagt føringer i forhold til å prioritere utdanningsgrupper som er vanskelige å rekruttere og beholde. Hva som ligger i begrepet utdanningsgrupper skal defineres lokalt.

Se her for Deltas Tariff Nytt nr 3 Staten:  pdf tariffnytt_staten_3_2008 27/05/2008,10:49

 
Se også om arbeidsforhold
Ledige tannpleiere
Vår kampsak

Å praktisere selvstendig på trygdens regning. Norsk Tannpleier- forening arbeider for at tannpleiere skal få selvstendig refusjonsrett, og er i kontinuerlig dialog med Helse- og omsorgsdepartementet om denne viktige saken.

deltany 
nyIFDH
hw_logo_oralb
Logo-Norsk-Tannvern_1 Zendiumny